Strona Prowincji oo. Karmelitów

Parafia Narodzenia NMP

w Baborowie

Dzieci Maryi- kim są?

 

Grupa Dzieci Maryi osiąga swój cel poprzez korzystanie z takich środków jak: przeżywanie Eucharystii, kontemplację osoby Maryi, naśladowanie Maryi i praktykowanie Jej cnót, rozpowszechnianie i noszenie Cudownego Medalika zgodnie z obietnicą zawartą w słowach Maryi: "Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask", poznawanie historii objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure i symboliki Cudownego Medalika. Hasłem Stowarzyszenia są słowa: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dzieci Maryi idąc za wezwaniem Matki Bożej wypowiadają tę modlitwę jak najczęściej. Zawołaniem Dzieci Maryi są słowa: "Cześć Maryi" odp.: "Cześć Niepokalanej". Znakiem rozpoznawczym jest medal Niepokalanej objawiony św. Katarzynie Laboure. Stowarzyszenia zawsze noszą na szyi medalik.

 

 

 

 

 

 

 

Grupa Dzieci Maryi w Baborowie

Grupa Dzieci Maryi w naszej parafii dopiero we wrześniu  rozpoczęła swoją działalność. Cały czas się rozwijamy, ale działamy . Staramy się czynić dobro wszędzie tam, gdzie tylko się da. Nasza wspólnota liczy 9 dziewcząt z różnych klas od kl. III - VI.  Spotkania formacyjne odbywają się w soboty, które prowadzi ojciec Mateusz Otręba.  Czuwa nad wszystkim oraz zajmuje się wszelką organizacją pracy naszej formacji.  Jeśli ktoś chce dołączyć do nas to zapraszamy do naszej wspólnoty. Na zdjęciu pierwsze spotkanie.

 

 

Ratujmy Józefka!